Наші закони


Наші закони «Славутич» пропагує свободу творчого саморозкриття особистості та індивідуальні підходи до кожної дитини, пропонуючи різноманітні секції, гуртки, студії та форми організації дозвілля на вибір за інтересами.

Водночас «Славутич» - це велика дитяча країна, в якій неможливо існувати без дотримання законів: правил проживання та відпочинку.

Пам’ятайте: закони потрібні, аби убезпечити та найкращим чином організувати життя дітей у закладі!

Наші закони:

1. Закон безпеки.

За цим законом, діти мають право на охорону свого життя і здоров’я, на вчасну кваліфіковану медичну та іншу допомогу (у закладі - цілодобова охорона території; чергові рятівники МНС на пляжі та медперсонал працюють постійно; у складних обставинах завжди можна і треба звернутися по допомогу до вихователів та інших працівників закладу, а при найперших симптомах хвороби - до лікаря).

Водночас заборонено самостійно виходити за межі закладу та купатися без нагляду дорослих; проносити, зберігати й передавати гострі, вибухові та небезпечні предмети (зброю, спиртні напої, цигарки, токсичні та наркотичні речовини); використовувати силу та насильство для залякування чи тиску на інших дітей, грубо поводитися як з людьми, так і з природою навколо. Обов’язковим є дотримання правил протипожежної безпеки.

2. Закон бережного ставлення до себе та світу навколо, або Закон природи.

Потрапляючи до нашого оздоровчого закладу, діти повинні розуміти, що вся краса навколо є результатом людської праці та дбайливого поводження із природою, і це потрібно берегти так само, як бережемо себе.

3. Закон збереження майна, або «не псуй, не ламай!»

За цим законом, у випадку зловмисного нанесення шкоди майну закладу чи іншій особі дитина (її батьки) зобов’язуються відшкодувати затрати!

4. Закон чистоти та охайності.

У «Славутичі» усі слідкують за своїм зовнішнім виглядом та одягом (раз на тиждень речі здаються на прання працівникам закладу) та виконують санітарно-гігієнічні вимоги: умиваються та миють ноги перед сном; сплять у піжамі чи в нижній білизні, а не у спортивному костюмі чи навіть у взутті; своєчасно відвідують ванну та туалет. Діти беруть участь у самообслуговуванні - прибирають своє спальне місце та підтримують чистоту в кімнаті, а також чергують у столовій та по території закладу.

5. Закон часу і простору.

У «Славутичі» всі дотримуються встановленого розпорядку дня, тобто правил спільного часопроводження та проживання, не заважають одне одному упродовж тихої години та нічного сну і самостійно не покидають територію закладу.

До відома батьків: забирати дитину із закладу можна лише, подавши заяву встановленого зразка на ім’я директора та отримавши дозвіл, а також показавши оригінал документа на дитину. При вивезенні дитини більш ніж на добу по її поверненні батьки повинні надати довідку про стан здоров’я дитини та про відсутність контактів з інфікованими хворими.

6. Закон здорового способу життя.

Більшість заходів у теплу пору року в «Славутичі» відбуваються на свіжому повітрі, адже сама територія у чистому хвойному лісі поблизу Канівського водосховища із зручними ігровими та спортмайданчиками, алеями і павільйонами до цього спонукає. Тому «Славутич» обирає за основу саме активний відпочинок на свіжому повітрі, винятком до якого для конкретної дитини можуть бути медичні показники.

7. Закон взаємоповаги, доброти і дружби.

За цим законом, діти мають право на повагу до своєї гідності, на свободу совісті та інформації, але зобов’язуються бути ввічливими, поважати інших та слухатися старших - працівників закладу. Діти спільно готуються до концертів, фестивалів, квестів, спартакіад та інших заходів, а тому вчаться слухати одне одного, не перебивати, співпрацювати і взаємодіяти в одній команді, вболівати друг за друга, радіти перемогам і не сумувати у поразках: у «Славутичі» немає переможців і переможених - усі разом спільно творять історію та традиції дитячої країни під назвою «Славутич»!

8. Закон відповідальності.

Окрім відповідальності за життя та здоров’я себе і навколишніх, діти повинні пам’ятати іще про один вид відповідальності: планування власних витрат. Бо трапляються випадки, коли дитина за 2-3 дні витрачає усі наявні в неї гроші, після чого починає дзвонити батькам чи позичати у інших. Можна взяти кишенькові гроші на випадок додаткових витрат під час екскурсій, але не варто (!) брати з собою дорогі речі та значні суми грошей. Якщо ж взяли, обов’язково треба покласти до камери схову або віддати на зберігання вожатим!

9. Закон виконання законів!

У випадку грубого порушення внутрішнього розпорядку дитячого оздоровчого центру адміністрація повідомляє про це батькам та має право припинити подальше перебування дитини у закладі!

Сподіваємося, що ця інформація допоможе батькам найкраще підготувати дитину до самостійного відпочинку, аби він був справді комфортним і безтурботним!